Kurumsal

Adana Otizm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2019 yılında Adana'da özel eğitim uzmanı Osman Tanrıver tarafından otizmli çocuklara ve ailelerine uluslararası standartlara uygun eğitim modelleri ile otizmli bireylerin gelişimine katkı sağlamak ve topluma kazandırmak amacıyla kurulmuş bir özel eğitim kurumudur.

Adana Otizm'de otizmli çocuklar; uzmanlar tarafından uygun değerlendirme yöntemleri ile değerlendirilir, öğrencinin bireysel özelliklerine ve eğitim ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanan eğitim programı ile süreç boyunca düzenli veri kaydı tutularak ve verilerin grafiksel analizleri alınarak eğitimdeki ilerlemenin etkililiğinin izlenmesi ve sürekliliğinin sağlanması hedeflenir.

Adana Otizm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yürütülen özel eğitim hizmetleri bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ve en etkili yöntem olan Uygulamalı Davranış Analizi (Applied Behavioral Analysis, ABA) modeli ile sürdürülmektedir.

İletişime Geç

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz
Toplumsal farkındalığı arttırmak, geçerliliği kanıtlanmış eğitim metodlarını takip etmek, daima güncel kalmak, uyguladığımız model ve çalışmalar ile alanda kabul gören öncü, yenilikçi ve etkin bir kurum olmak.
Misyonumuz
Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylere uluslararası standartlarda bilimsel dayanıklı uygulamalar ile gelişimlerini desteklemek ve onların toplumun her alanında aktif bir şekilde yer almalarına katkı sağlamak.
Copyright © 2022. İkies PR
crossmenu