İşbirliklerimiz

İŞBİRLİKLERİMİZ

Otizmli bireylere etkili bilimsel eğitim hizmetlerinin sunulması, bu hizmetlerin sürdürülmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) 2021 yılı Ocak ayı itibariyle üyesi olmaktan mutluluk duyarız

BBA

Uygulamalı Davranış Analizi/UDA (Applied Behavior Analysis/ABA) otizmli çocukların eğitiminde bilimsel olarak kanıtlanmış en etkili eğitim yaklaşımıdır.

Binyamin Birkan Akademi (BBA), bebeklikten yetişkinliğe otizm ve diğer gelişimsel yetersizliği olan çocukların etkili eğitimi üzerine 30 yıldan daha uzun süre bilimsel araştırmalar ve saha çalışmaları yürüten, uluslararası tecrübeye sahip kurul onaylı davranış analisti (BCBA-D) ve özel eğitim profesörü Binyamin Birkan tarafından kurulmuştur.

Otizmli bireylere sunulan etkili ve bilimsel özel eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi, mükemmeliyet standartlarının belirlenmesi ve bu standartlara göre eğitim kurumlarının değerlendirilmesi konularında iyi düzeyde uluslararası tecrübeye sahiptir. Türkiye’nin ilk ABA okulunun kurucusudur.

Geçtiğimiz 30 yıl boyunca, dünyadaki ev ve kurum merkezli kanıta dayalı bilimsel uygulamaları ve en değerli bilgileri sentezleyen Prof. Dr. Binyamin Birkan, BBA Eğitim Modelini geliştirmiştir.

Kurucusu olduğu BBA, 1 Nisan 2020 yılında uluslararası standartlara uygun şekilde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarından ötürü Amerika’da bulunan Otizm Bilimsel Müdahale Birliğinin (Alliance for Scientific Autism Intervention/ASAI) üyesi olmaya hak kazanmıştır

 

 

Copyright © 2022. İkies PR
crossmenu